XCLT1850 18.5 inch LED Display Digital Photo Frame, Plug Type:US Plug(Black)
SKU: EDA007690201A
Sale Sold out Pre-order
Regular price R 3,789.00
Regular price Sale price R 3,789.00
Pay in 3, 6, or 12 monthly instalments with
Import Taxes & Duties Excluded
6-13 business days
In Stock CHN
Processing time: 1-3 days
Description
  • Product Type: Digital Photo Frame
  • Screen Size: 18.5 inches
  • Screen Material: LED
  • Resolution: 1366 x 768
  • Brightness: 250 cd/m²
  • Screen Ratio: 16:9
  • Display Area: 410 x 231 mm
  • Audio Format: MP3
  • Image Format: JPG, JPEG (baseline encoding)
  • E-book Format: TXT style file
  • Memory: 16MB
  • SD Card Support: Up to 64GB
  • USB Host: 1 USB Host 2.0
  • Mini USB: 1 USB OTG
  • HDMI Input: 1 (standard 3.0 HDMI interface)
  • AV Input: 1
  • Power Input: 100-240VAC 50/60Hz
  • Power Output: DC 12V 4000mA
  • Remote Control: Infrared remote control receiver
  • Control Buttons: 7-button control on the body
  • Functionality: Clock, calendar, auto-play at power on, scrolling subtitles, segmented playback
  • Built-in Speakers: 8 Ohm 5W x 2